Wasko HETMAN GKS Katowice triumfatorem!

X Katowicki Festiwal Szachowy rozpoczęty! Gospodarze Wasko HETMAN GKS Katowice okazali się najlepsi w PGNiG Termika Drużynowym Pucharze Polski w szachach błyskawicznych. 

W ramach pierwszego dnia festiwalowej rywalizacji rozegrano PGNiG Termika Drużynowy Puchar Polski w szachach błyskawicznych. Emocji na najwyższym poziomie nie brakowało. Najpierw czteroosobowe drużyny zmierzyły się w pierwszej fazie przeprowadzonej systemem szwajcarskim, by następnie rozstrzygnąć losy trofeum w formule pucharowej. 

W niej oglądaliśmy popis drużyny z Katowic w arcymistrzowskim składzie David Navara, Bartosz Soćko, Kacper Piorun oraz Kamil Mitoń. Gospodarze, Wasko HETMAN GKS, nie dali szans rywalom. W finale ograli Polonię Wrocław i zgarnęli nagrodę w wysokości 4000 złotych. Pokonani musieli obejść się smakiem, ale do domu wrócą z nagrodą w wysokości 2000 złotych. Najniższy stopień podium i 1000 złotych przypadło drużynie Strzelec Strzelce Opolskie.

Przypomnijmy, że w sobotę i niedzielę odbędzie się Turniej Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. W silnie obsadzonych zawodach zmierzą się ze sobą wybitni arcymistrzowie pod czujnym okiem gościa specjalnego – najlepszej szachistki w historii, Judit Polgar. W bogatej ofercie Festiwalu sympatycy królewskiej gry znajdą również turnieje szachowe dla amatorów i profesjonalistów, pokazy gry oraz warsztaty dla dzieci.

Zawody w obiektywie aparatu:

Pełna galeria zdjęć z PGNiG Termika Drużynowego Pucharu Polski w Szachach Błyskawicznych 2023 jest dostępna pod tym linkiem: galeria zdjęć.

Autor tekstu: Filip Zieliński

xi-kfs-podziekowanie
Podziękowania
Dzisiaj chcielibyśmy podziękować tym, bez których XI Katowicki Festiwal Szachowy by się nie udał. Nasi...
Czytaj więcej...
xi-kfs-aktualnosci-podsumowanie
Filmowe podsumowanie XI Katowickiego Festiwalu Szachowego
Zapraszamy na filmowe podsumowanie trzeciego dnia XI Katowickiego Turnieju Szachowego.
Czytaj więcej...
_NI_8023-Poprawione-Szum
Zaginiony czek Kasparowa na 25 000$ - anegdoty historyczne Śląskiego Związku Szachowego (galeria)
Dzięki panelowi z udziałem trzech osobowości szachowych przed oficjalną ceremonią zakończenia mieliśmy...
Czytaj więcej...