Tekla Klebetnica rozgrzeje publiczność przed Festiwalem

W sobotę 9 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpocznie się X Katowicki Festiwal Szachowy. W ramach festiwalu zaplanowano wiele atrakcji, w tym występy muzyczne. W sobotę o godzinie 9:30 na scenie wystąpi zespół Tekla Klebetnica.


Tekla Klebetnica – folkowy zespół z pasją

Tekla Klebetnica to zespół folkowy, który łączy w swojej muzyce tradycję z nowoczesnością. Wykonują przede wszystkim muzykę karpacką, w tym góralską, ale także melodie bałkańskie. Ich twórczość to połączenie folkloru z elementami muzyki cygańskiej, klasycznej i jazzu, zwane folk-crossoverem.

Na koncertach Tekli Klebetnica słuchacze mogą przenieść się do świata folkloru, pełnego radości, pasji i energii. Zespół tworzy wyjątkowe muzyczne podróże, które zapadają w pamięci na długo.

Dla członków Tekli Klebetnicy folklor jest bardzo ważny. To dziedzictwo, które chcą pielęgnować i rozwijać. Dlatego w swojej twórczości często sięgają do korzeni, ale jednocześnie dodają coś nowego i nietypowego.

Tekla Klebetnica to zespół, który warto poznać! Ich muzyka to prawdziwa uczta dla uszu!

Występ Tekli Klebetnicy będzie doskonałą okazją do rozgrzania się przed rozpoczęciem X Katowickiego Festiwalu Szachowego. I runda zawodów szachowych rozpocznie się o godzinie 10:00, a oficjalna Ceremonia rozpoczęcia zaplanowana jest na godzinę 10:50.

xi-kfs-podziekowanie
Podziękowania
Dzisiaj chcielibyśmy podziękować tym, bez których XI Katowicki Festiwal Szachowy by się nie udał. Nasi...
Czytaj więcej...
xi-kfs-aktualnosci-podsumowanie
Filmowe podsumowanie XI Katowickiego Festiwalu Szachowego
Zapraszamy na filmowe podsumowanie trzeciego dnia XI Katowickiego Turnieju Szachowego.
Czytaj więcej...
_NI_8023-Poprawione-Szum
Zaginiony czek Kasparowa na 25 000$ - anegdoty historyczne Śląskiego Związku Szachowego (galeria)
Dzięki panelowi z udziałem trzech osobowości szachowych przed oficjalną ceremonią zakończenia mieliśmy...
Czytaj więcej...