Szachowy Mecz Przyjaźni

Śląski Związek Szachowy oraz Małopolski Związek Szachowy stają do historycznej rywalizacji w Szachowym Meczu Przyjaźni, który odbędzie się na stu szachownicach. Ten wyjątkowy mecz ma szczególne znaczenie, gdyż przypada w rocznicę stulecia istnienia Śląskiego Związku Szachowego.

Zawodnicy obu związków zmierzą się ze sobą w hali Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, tworząc niezwykłą atmosferę szachowej pasji i rywalizacji. Serdecznie zachęcamy wszystkich miłośników szachów do kibicowania i przyjścia na to wydarzenie, aby wspólnie cieszyć się grą i dopingować naszych zawodników.

Tegoroczny mecz stanowi również wyjątkową okazję do rewanżu, ponieważ w zeszłym roku reprezentacja szachistów Śląskiego Związku Szachowego zmierzyła się z szachistami Małopolskiego Związku Szachowego podczas podobnego meczu przyjaźni z okazji obchodów 85-lecia Małopolskiego Związku Szachowego. To więc nie tylko rywalizacja, lecz także kontynuacja szachowej tradycji i przyjaźni między związkami.

Dodatkowo, tego samego dnia odbywa się XI Katowicki Festiwal Szachowy, co sprawia, że Katowice stają się sercem szachowej aktywności, przyciągając miłośników tej szlachetnej gry z całego regionu i nie tylko.

Niech to będzie dzień pełen emocji, strategii i wspólnej radości z gry w szachy!

xi-kfs-podziekowanie
Podziękowania
Dzisiaj chcielibyśmy podziękować tym, bez których XI Katowicki Festiwal Szachowy by się nie udał. Nasi...
Czytaj więcej...
xi-kfs-aktualnosci-podsumowanie
Filmowe podsumowanie XI Katowickiego Festiwalu Szachowego
Zapraszamy na filmowe podsumowanie trzeciego dnia XI Katowickiego Turnieju Szachowego.
Czytaj więcej...
_NI_8023-Poprawione-Szum
Zaginiony czek Kasparowa na 25 000$ - anegdoty historyczne Śląskiego Związku Szachowego (galeria)
Dzięki panelowi z udziałem trzech osobowości szachowych przed oficjalną ceremonią zakończenia mieliśmy...
Czytaj więcej...