1. Home
  2. »
  3. Aktualności
  4. »
  5. Panele dyskusyjne na koniec Festiwalu

Panele dyskusyjne na koniec Festiwalu

Panele dyskusyjne w sali Audytorium MCK w Katowicach. Fot. Anastazja Miketa
Panele dyskusyjne w sali Audytorium MCK w Katowicach. Fot. Anastazja Miketa

Podczas zakończenia X Katowickiego Festiwalu Szachowego, w imponującej sali audytorium Międzynarodowego Centrum Kongresowego, miały miejsce dwa interesujące panele dyskusyjne.

Pierwszym z dwóch paneli dyskusyjnych podczas X Katowickiego Festiwalu Szachowego był panel o tematyce “Social media i marketing w szachach”. Na scenie wystąpili trzej wybitni szachiści: arcymistrz Mateusz Bartel, który prowadzi popularny kanał na YouTube o nazwie MatiBar, mistrz międzynarodowy Dawid Czerw z kanałem DawidCzerwTV oraz Krzysztof Budrewicz, znany jako PanSzachuś, również prowadzący swój kanał na platformie. Panel poprowadził doświadczony dziennikarz Przeglądu Sportowego, Filip Zieliński.

Panel "Social media i marketing w szachach". Fot. Anastazja Miketa

Pierwszy panel dyskusyjny: “Social media i marketing w szachach”. Fot. Anastazja Miketa

Dyskusja skoncentrowała się na kluczowej roli marketingu i obecności w mediach społecznościowych w świecie szachów. Prelegenci dzielili się swoimi inspirującymi historiami początków swoich kanałów, omawiali tematykę swoich treści oraz wyjaśniali, jak skutecznie dotrzeć do swoich odbiorców w erze internetu. Panel ten okazał się nie tylko interesujący, ale także przyciągnął licznych widzów do audytorium, którzy z zainteresowaniem śledzili dyskusję.

Drugi panel dyskusyjny: “Edukacyjne walory szachów”. Fot. Rafał Oleksiewicz

Drugim panelem dyskusyjnym, zatytułowanym “Edukacyjne walory szachów”, mogliśmy pochwalić się naprawdę imponującą obsadą. Gośćmi panelu byli m.in. Sekretarz Miasta Katowice – Maciej Stachura, niekwestionowana legenda szachów – Judit Polgar, która była również specjalnym gościem tegorocznego Festiwalu. Dołączyli do nich Adam Mokrysz, prezes Grupy Mokate, Marlena Chlost, CEO platformy szachowej Chessgrow, oraz Łukasz Turlej, sekretarz generalny FIDE – Międzynarodowej Federacji Szachowej.

To bez wątpienia była bardzo silna obsada panelu, która przyciągnęła uwagę wszystkich uczestników Festiwalu. Dyskusję prowadziła Prezes Małopolskiego Związku Szachowego – Kamila Kałużna. Podczas panelu rozmówcy byli pytani o korzyści wynikające z wprowadzania szachów do edukacji dzieci, o zalety samej gry w szachy, a także o to, jakie kompetencje biznesowe i umiejętności kształtuje nauka gry w szachy. Sekretarz miasta Katowice podzielił się również sukcesem wdrożenia nauczania gry w szachy w szkołach podstawowych na terenie miasta Katowice.

Łukasz Turlej przedstawił podobne projekty wspierane przez FIDE na całym świecie oraz omówił inicjatywy związane z nauczaniem szachów w szkołach. To był bardzo interesujący panel, który zgromadził liczną publiczność, podkreślając tym samym znaczenie i wszechstronne walory szachów w różnych aspektach życia społecznego i edukacyjnego.

BLOG

POZOSTAŁE WPISY

x-kfs-aktualnosci-partnerzy
Filmowe podsumowanie Festiwalu
W Katowicach zakończył się kolejny, jubileuszowy już, X Katowicki Festiwal Szachowy. To wydarzenie, które...
Czytaj więcej...
Panele dyskusyjne w sali Audytorium MCK w Katowicach. Fot. Anastazja Miketa
Panele dyskusyjne na koniec Festiwalu
Podczas zakończenia X Katowickiego Festiwalu Szachowego, w imponującej sali audytorium Międzynarodowego...
Czytaj więcej...
IMG-20230910-WA0018
David Navara triumfatorem Festiwalu!
David Navara triumfuje w X szachowym Turnieju Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Paweł Teclaf na trzecim miejscu X...
Czytaj więcej...