Panele dyskusyjne na koniec Festiwalu

Podczas zakończenia X Katowickiego Festiwalu Szachowego, w imponującej sali audytorium Międzynarodowego Centrum Kongresowego, miały miejsce dwa interesujące panele dyskusyjne.

Pierwszym z dwóch paneli dyskusyjnych podczas X Katowickiego Festiwalu Szachowego był panel o tematyce “Social media i marketing w szachach”. Na scenie wystąpili trzej wybitni szachiści: arcymistrz Mateusz Bartel, który prowadzi popularny kanał na YouTube o nazwie MatiBar, mistrz międzynarodowy Dawid Czerw z kanałem DawidCzerwTV oraz Krzysztof Budrewicz, znany jako PanSzachuś, również prowadzący swój kanał na platformie. Panel poprowadził doświadczony dziennikarz Przeglądu Sportowego, Filip Zieliński.

Panel "Social media i marketing w szachach". Fot. Anastazja Miketa

Pierwszy panel dyskusyjny: “Social media i marketing w szachach”. Fot. Anastazja Miketa

Dyskusja skoncentrowała się na kluczowej roli marketingu i obecności w mediach społecznościowych w świecie szachów. Prelegenci dzielili się swoimi inspirującymi historiami początków swoich kanałów, omawiali tematykę swoich treści oraz wyjaśniali, jak skutecznie dotrzeć do swoich odbiorców w erze internetu. Panel ten okazał się nie tylko interesujący, ale także przyciągnął licznych widzów do audytorium, którzy z zainteresowaniem śledzili dyskusję.

Drugi panel dyskusyjny: “Edukacyjne walory szachów”. Fot. Rafał Oleksiewicz

Drugim panelem dyskusyjnym, zatytułowanym “Edukacyjne walory szachów”, mogliśmy pochwalić się naprawdę imponującą obsadą. Gośćmi panelu byli m.in. Sekretarz Miasta Katowice – Maciej Stachura, niekwestionowana legenda szachów – Judit Polgar, która była również specjalnym gościem tegorocznego Festiwalu. Dołączyli do nich Adam Mokrysz, prezes Grupy Mokate, Marlena Chlost, CEO platformy szachowej Chessgrow, oraz Łukasz Turlej, sekretarz generalny FIDE – Międzynarodowej Federacji Szachowej.

To bez wątpienia była bardzo silna obsada panelu, która przyciągnęła uwagę wszystkich uczestników Festiwalu. Dyskusję prowadziła Prezes Małopolskiego Związku Szachowego – Kamila Kałużna. Podczas panelu rozmówcy byli pytani o korzyści wynikające z wprowadzania szachów do edukacji dzieci, o zalety samej gry w szachy, a także o to, jakie kompetencje biznesowe i umiejętności kształtuje nauka gry w szachy. Sekretarz miasta Katowice podzielił się również sukcesem wdrożenia nauczania gry w szachy w szkołach podstawowych na terenie miasta Katowice.

Łukasz Turlej przedstawił podobne projekty wspierane przez FIDE na całym świecie oraz omówił inicjatywy związane z nauczaniem szachów w szkołach. To był bardzo interesujący panel, który zgromadził liczną publiczność, podkreślając tym samym znaczenie i wszechstronne walory szachów w różnych aspektach życia społecznego i edukacyjnego.

Podziękowania
Podziękowania
Dzisiaj chcielibyśmy podziękować tym, bez których XI Katowicki Festiwal Szachowy by się nie udał. Nasi...
Czytaj więcej...
Filmowe podsumowanie XI Katowickiego Festiwalu Szachowego
Filmowe podsumowanie XI Katowickiego Festiwalu Szachowego
Zapraszamy na filmowe podsumowanie trzeciego dnia XI Katowickiego Turnieju Szachowego.
Czytaj więcej...
Zaginiony czek Kasparowa na 25 000$ - anegdoty historyczne Śląskiego Związku Szachowego
Zaginiony czek Kasparowa na 25 000$ - anegdoty historyczne Śląskiego Związku Szachowego (galeria)
Dzięki panelowi z udziałem trzech osobowości szachowych przed oficjalną ceremonią zakończenia mieliśmy...
Czytaj więcej...