Festiwal w obiektywie

Ruszył! X Katowicki Festiwal Szachowy, jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu miłośników królewskiej gry, rozpoczął swoją dziesiątą edycję. To nie tylko czas rywalizacji na szachownicach, ale także okazja do wielu niezapomnianych chwil, które zostaną uwiecznione na zdjęciach. Dlatego zapraszamy wszystkich uczestników i ich najbliższych do obejrzenia galerii zdjęć z pierwszego dnia Festiwalu.

Rozpoczęcie od uroczystej ceremonii

Pierwszy dzień festiwalu był pełen emocji i niepowtarzalnych momentów. Uroczysta ceremonia otwarcia wzbudziła wiele aplauzów i entuzjazmu. W galerii zdjęć znajdziecie ujęcia, na których widoczni są zadowoleni uczestnicy, piękne dekoracje oraz dumni organizatorzy.

Kliknij na zdjęcie, aby przejść do galerii.

Kliknij na zdjęcie, aby przejść do galerii.

Muzyka i kultura na scenie

Nie zabrakło także oprawy artystycznej. Zespół Tekla Klebetnica wraz z niezwykłymi gośćmi wprowadził wszystkich w niezapomniany nastrój. Ich występ był pełen energii i pasji. Uroczystą oprawę zapewniła Orkiestra Polskiej Grupy Górniczej Kopalni Wujek pod dyrekcją kapelmistrza Mirosława Kaszuby.

Wyjątkowy gość specjalny

A to jeszcze nie wszystko! Tegoroczny festiwal miał zaszczyt przywitać gościa specjalnego – Judit Polgar – najwybitniejszą szachistkę w historii. To chwila, którą będziecie mogli przeżyć na nowo, oglądając zdjęcia z jej udziałem. Jej obecność była dla wszystkich uczestników ogromnym zaszczytem.

Kliknij na zdjęcie, aby przejść do galerii.

Kliknij na zdjęcie, aby przejść do galerii.

Szachistki i szachiści w akcji

Oczywiście, nie mogło zabraknąć zdjęć szachistów, zarówno tych bardziej doświadczonych, jak i młodych adeptów królewskiej gry. To właśnie na szachownicach rozgrywa się główna impreza Festiwalu, a nasze zdjęcia oddają to w pełni. Zobaczcie, jak napięcie rośnie na twarzach graczy i jak piękne ruchy składają się na fascynujące partie.

Zachęcamy wszystkich uczestników Festiwalu i ich bliskich do regularnego sprawdzania zakładki “Galeria zdjęć” w menu naszej strony internetowej. Codziennie będziemy aktualizować jej zawartość o nowe zdjęcia z wydarzeń Festiwalowych. To doskonała okazja, aby wracać pamięcią do tych wspaniałych chwil i dzielić się nimi z innymi.

xi-kfs-podziekowanie
Podziękowania
Dzisiaj chcielibyśmy podziękować tym, bez których XI Katowicki Festiwal Szachowy by się nie udał. Nasi...
Czytaj więcej...
xi-kfs-aktualnosci-podsumowanie
Filmowe podsumowanie XI Katowickiego Festiwalu Szachowego
Zapraszamy na filmowe podsumowanie trzeciego dnia XI Katowickiego Turnieju Szachowego.
Czytaj więcej...
_NI_8023-Poprawione-Szum
Zaginiony czek Kasparowa na 25 000$ - anegdoty historyczne Śląskiego Związku Szachowego (galeria)
Dzięki panelowi z udziałem trzech osobowości szachowych przed oficjalną ceremonią zakończenia mieliśmy...
Czytaj więcej...