1. Home
  2. »
  3. Aktualności
  4. »
  5. Do Katowic przyjedzie ukraiński arcymistrz Anton Korobov!

Do Katowic przyjedzie ukraiński arcymistrz Anton Korobov!

GM Anton Korobov - World Chess Tour - Warszawa 2022
Anton Korobov. World Chess Tour - Warsaw 2022. Fot. by Lennart Ootes.

Do Katowic na X Katowicki Festiwal Szachowy, który odbędzie się w dniach 8-10 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, przyjedzie ukraiński arcymistrz Anton Korobov.

Anton Korobov to jedna z najważniejszych postaci na światowych szachownicach. Jego kariera jest pełna imponujących osiągnięć. Urodzony 25 czerwca 1985 roku w Ukrainie Anton jest czterokrotnym mistrzem Ukrainy, co świadczy o jego doskonałej formie i umiejętnościach. Jednak to tylko wierzchołek góry lodowej jego sukcesów.

W 2010 roku zwyciężył w turnieju Masters podczas Festiwalu Szachowego w Abu Zabi. Trzy lata później Korobov został złotym medalistą Mistrzostw Europy w Szachach Błyskawicznych. W 2013 do swojego dorobku dopisał również złoty medal na drugiej szachownicy, a drużynowo brązowy podczas Drużynowych Mistrzostw Świata w 2013 w tureckiej Antalyi.

Korobov zajął też drugie miejsce w silnie obsadzonym turnieju Tata Steel Challengers rozgrywanym od 13 do 28 stycznia 2018 roku w Wijk aan Zee w Holandii.

Najważniejszym osiągnięciem Anton Korobova jest srebrny medal olimpijski zdobyty w drużynie z reprezentacją Ukrainy podczas Szachowej Olimpiady w Baku w 2016 roku. To niezwykle prestiżowe wyróżnienie, które potwierdza jego znakomitą grę na szachownicy na najwyższym poziomie.

Anton Korobov. Croatia Grand Chess Tour 2021.

Anton Korobov. Croatia Grand Chess Tour 2021. Fot. by Bryan Adams.

Anton Korobov to także stały uczestnik silnie obsadzonych turniejów Grand Chess Tour. Jego umiejętności i determinacja pozwoliły mu osiągnąć sukcesy na międzynarodowej scenie szachowej. W 2019 roku wygrał jeden z cykli zawodów rozgrywanych w Bukareszcie, co stanowi potwierdzenie jego nieprzeciętnych zdolności szachowych.

To ogromna przyjemność i zaszczyt gościć tak wybitnego szachistę na X Katowickim Festiwalu Szachowym. Zapraszamy wszystkich, zarówno zawodników, jak i miłośników gry w szachy, do udziału w tym prestiżowym wydarzeniu. Będzie to doskonała okazja do rywalizacji na najwyższym poziomie oraz do podziwiania niezwykłego talentu Anton Korobova oraz wielu innych wybitnych graczy. Nie przegapcie tej okazji!

BLOG

POZOSTAŁE WPISY

x-kfs-aktualnosci-partnerzy
Filmowe podsumowanie Festiwalu
W Katowicach zakończył się kolejny, jubileuszowy już, X Katowicki Festiwal Szachowy. To wydarzenie, które...
Czytaj więcej...
Panele dyskusyjne w sali Audytorium MCK w Katowicach. Fot. Anastazja Miketa
Panele dyskusyjne na koniec Festiwalu
Podczas zakończenia X Katowickiego Festiwalu Szachowego, w imponującej sali audytorium Międzynarodowego...
Czytaj więcej...
IMG-20230910-WA0018
David Navara triumfatorem Festiwalu!
David Navara triumfuje w X szachowym Turnieju Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Paweł Teclaf na trzecim miejscu X...
Czytaj więcej...